Tus Hazırlık Dershaneleri Seçimi

Tus Hazırlık Dershaneleri Seçimi

TUS’a Hazırlık Dershanesi Seçimi

Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS), tıp fakültesi mezunlarının uzmanlık eğitimi alabilmek için girdikleri bir branş seçme sınavıdır.

Tus Dershaneleri

ÖSYM tarafından yılda iki kez Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yapılan sınav iki basamaktan oluşmaktadır. Bunları Tıbbi Yabancı Dil Sınavı ile bilim sınavıdır. İlk sınav olan Tıbbi Yabancı Dil sınavında başarılı olan adaylar, bilim sınavına girmeye hak kazanırlar. Bilim sınavında başarılı olan adaylar ise tercihlerine göre uzmanlık eğitimlerine kabul edilmektedir. Ancak bu sınav ülkemizde yapılan en zorlu sınavlardan birisidir. Çünkü adayların tüm tıbbi birikimi sınav sırasında istenmektedir. Bu nedenle de sınava hazırlanmak için TUS’a hazırlık dershanelerini tercih etmektedir. Ancak bu zorlu sınavda başarılı olmak için TUS dershaneleri arasından seçim yapmak da önemlidir. Bu anlamda TUS’a hazırlık için öncü eğitim kurumlarından birisi olan TUSWORLD’ü tercih edebilir, hedefinize etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz.

TUS Dershaneleri Arasından Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dershanenin Eğitim Kadrosu

TUS dershaneleri arasından seçimde bulunurken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şüphesiz dershanenin eğitim kadrosudur. Geçmişte TUS hazırlık dershanelerinin hizmet vermeye başladığı yıllarda kurumlar, tıpta uzmanlık alanında eğitimci bulmak konusunda zorluk çekmekteydi. Ancak günümüzde başarılı eğitimci sayısının artması ile birlikte bu açık kapanmıştır ve tüm kurumların eğitim kadroları kendi alanlarında yetkin isimlerden oluşmaktadır. Bu anlamda tüm kurumların eğitim kadrosuna rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Dershanenin Geçmişteki Dereceleri

TUS hazırlık dershaneleri yapılan hemen her sınav sonrasında sınavda dereceye giren hekimlerin dershaneleri kendi başarılarını ortaya çıkarma yarışına girerler. Ancak dershanelerin bu vitrin derecelerini bir kenara bırakır ve aslında başarı grafiklerine baktığınızda birbirinden farklı olmadığını göreceksiniz. Bu sebeple de dershane seçiminde en önemli kriteriniz dershane başarısı ise tüm kurumların başarı oranlarına güvenebilirsiniz.

TUS (Tıpta Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavı) çoğu zaman tıp fakültesi öğrencilerinin korkulu rüyasıdır. Ağır ders yükü ve zamanın kısıtlı olması nedeniyle TUS dershaneleri ile bir plan ve program dâhilinde bilinçli şekilde çalışmak oldukça önemlidir. Bu anlamda TUS’a hazırlık için dershaneye gidip gitmeme konusunda kararsızsanız, hayatınızın en dinamik ve verimli yıllarında aşmanız gereken bu engel için ayrıntılarda boğulmamak adına dershaneye gitmeniz de fayda vardır. Siz de rakiplerinizin arasından hızlı bir şekilde sıyrılmak için sınava TUSWORLD ile hazırlanabilir, zaman kaybetmeden başarıya ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir